logo
 • 22.12.2017

  Dvetisíci sedemnásty a ellajohnes

   

       Myslím si, že ak aj nič iné, Instagramy nám ukazujú zázraky. Píšem to preto, lebo minimálne @ellajohnes ukazuje moju cestu dizajnovým svetom a tá teda zázračná naozaj je. Keď vidím, koľko vecí sa zmenilo, koľko požehnaní bolo prijatých skrz (zatiaľ) tak malý projekt ako je ellajohnes, dostáva ma to!

   

   

       Začnem ešte raz: Volám sa Frederika a mám rada príbehy. Značka ellajohnes vznikla pod mojimi rukami v roku 2014 z malých kresbičiek na darovaných zápisníčkoch. Odvtedy som nemohla prestať s ich tvorbou, lebo veľmi túžim obdarovať Tvoj svet radosťou a nádejou (akokoľvek “klišé” to znie). Neviem a nechcem si ju nechať pre seba, lebo inak veľmi nemá zmysel. Načo sa mám hnať do neba, ak tam bude niekto chýbať po mojom boku?

   


  Viem, že umenie sa nám často zdá zbytočné, keď sa hovorí o nakŕmení hladných úst - ale hladné srdcia isto nasýtiť môže, a ja verím, že k tomu môžeme pomôcť ja aj ty.


       

       A verím, že sme už začali. Tento rok bol pre ellajohnes úplne nový a namáhavý. Narodila sa totiž do tohoto sveta úplne naozajsky. Už je podopretá papiermi, stojí na svojom online piedestáli s hrdou koncovkou bodka-es-ká a ty a ja sme jej verní kamoši a šírime ňou dizajn s dobrou správou. A to je naozajstná, pravá a zázračná česť!

   

   

   

       Preto Ti musím v týchto posledných dňoch roku naliehavo a zo srdca poďakovať v jej mene. Viem, že o sebe ešte budeme počuť, že sa naše príbehy naďalej papierovo (a aj tak naozajsky) prepletú a že sa vidíme už o pár chvíľ i v dvetisícom osemnástom, plnom zázrakov.

   

   

       Doň Ti želám šťastnú cestu: aspoň tak šťastnú, ako bola tá ježkova na mesiac!


   

       Frederika

       pre ellajohnes