logo
 • 22.01.2018

  BOJOVÝ PLÁN: Ako si začať s kaligrafiou a vyhrať?

   

  V poslednom článku som písala o mojich začiatkoch s kaligrafiou, a ako tie Tvoje môžu byť o týchto 5 vecí ľahšie. Jednou z nich bolo i vytvorenie bojového plánu.

   

   

  Bojový plán, alebo “ako vyhrať nad kaligrafiou” je veľmi jednoduchý – civčiť, cvičiť, cvičiť! Priznávam, ak by niekto dal túto radu ešte pred pár mesiacmi mne, asi by som už pomaly zatvárala prehliadač. Neznášam cvičenie, a ak to má byť jediný cieľ... pff! – nechajte si!

   

  Dnes Ti však chcem o cvičení prstov a písmeniek povedať niečo viac: tu sú moje 4 triky.

   

  + Základ dobrého tréningu je správny stretching

   

  Zamyslel si sa niekedy nad tým, ako dobre Tvoje ruky slúžia? Odvďač sa im masážou! Pomačkaj jemne prstíky, dlane, pohladkaj hánky. Myslím to vážne – budú Ťa mať radšej :-)

  Druhý krok, keď už je láskyplný vzťah obnovený, je čas sa trošku natiahnuť. Ja Teba nebudem - tu je na to super videjko s ujom v smiešnych šortkách:

   

  + Spoj nepríjemné s pohodlným

   

  Ak je pre Teba pravidelné cvičenie ťažké, spoj ho s činnosťou, ktorá Ti je príjemná. Napríklad – každú nedeľu pri rannej káve, alebo v utorok večer pri sledovaní obľúbeného seriálu.

  Týmto štýlom sa kaligrafia dostane do Tvojho života postupne (keďže ju spojíš s pravidelnou činnosťou) a vo svojej hlávke ju skombinuješ s príjemným pocitom, (ktorý už máš spojený s danou činnosťou). Trošku sebaovplyvňovania nie je zlá vec, nie? :-)

   

   

  + Píš!

   

  A nie len halabala. Prichystala som Ti špeciálny riadkovaný podklad s pomocnými čiarami na jednoduchší začiatok.

   

  ZADARMO ho Ti ho odošlem, len mi napíš KAM!

   

   

  Teraz si pekne po poriadku nachystaj pomôcky, sprav si čajík, (nalej vínko?), zapni podmaz a ideme na to! Prvá vec: čiary. Druhá vec: oblúčiky a krúžky. Tretia vec: vlnky. Štvrtá vec: špirály. Piata vec: slovááá... a tak ďalej! Tu nižšie je zopár inšpirácií.

   

   

  + Poupratuj po sebe

   

  Za túto radu mi poďakuješ za tri, štyri, päť mesiacov, keď Ti pierko a štetce budú slúžiť rovnako dobre ako dnes. Umývanie pomôcok, starostlivé a jemné zaobchádzanie s hrotmi a pri umývaní štetcov. Povieš, že som cukrouš, ale som presvedčená, že čím viac ich budeš nežne ľúbiť, tým dlhšie Ti poslúžia.


  Ktorý tip je podľa Teba najužitočnejší? Máš nejaké otázky ešte nezodpovedané? Pokojne mi píš tu nižšie, na mail, či na Facebook alebo Instagram, alebo si skús prečítať 5 základných rád, ak chceš svoju kaligrafiu posunť ďalej.

  Teším sa na Tebou s ďalším blogom už o pár dní
  S radosťou,

  Frederika 
  pre ellajohnes

   

  Tu nižšie môžeš získať šablónu na cvičenie kaligrafie ZADARMO, alebo si tiež z tejto tematickej kategórie môžeš prečítať:

  BOJOVÝ PLÁN: Ako si začať s kaligrafiou a vyhrať?

   

  5 základných rád, ako svoju kaligrafiu posunúť ďalej

   

   

  Tajomstvo kaligrafie: Tenká, alebo hrubá čiara?

   

   

  5 vlastností papiera, aby bol krasopis krasopisom